Explore Albanian Cuisine, Dinner Ideas, and more!

Explore related topics

Rovani – Padispajë | Gatimet Shqiptare

Rovani – Padispajë

Rovani – Padispajë | Gatimet Shqiptare

Çorba me patate është një nga çorbat që pregatitet shum shpesh në familjet shqiptare. Përbërësit: 1 kg patate 1 – 2  qepë 1 – 2 speca 2 karrota 1 –  2 domate Kripë Biber t’kuq Biber t’zi Vaj …

Çorbë me patate

Shtrudle me ftonjë - Quince strudel

Shtrudle me ftonjë - Quince strudel

koh

Revani me griz – Koh

koh

NESRiN`S KÜCHE: Tulumba Tatlısı / Spritzgebäck Dessert

Tulumba Tatlisi / Spritzgebäck in Sirup

flli

flli

Kajmaqin – Receta Gatimi Shqip

Kajmaqin – Receta Gatimi Shqip

Rasenik

Rasenik – Pite me lakër të bardhë

Rasenik – Pite me laker te bardhe

Mësoni se si të përgatisni Gjizë me speca duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë. Klikoni mbi titull për më shumë detaje.

Traditional Gjizë me speca - Receta + Fotografi

Sallatë Mimoza

Sallatë Mimoza

Chicken Me-ara (with honey and walnuts ) . Albanian cuisine

Chicken Me-ara (with honey and walnuts ) .

Fërgesë me speca të pjekura

Fërgesë me speca të pjekura

Fërgesë me speca të pjekura - Arti Gatimit

Burek recipe ... great pics for first timers! Most delicious! Also made with apples or cheese.

great pics for first timers! Most delicious! Also made with apples or cheese.

Llokuma

Posts about Brumëra on Gatimet Shqiptare

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe - Receta + Fotografi

Moussaka / © Besa Kosova

Moussaka / © Besa Kosova

Pinterest
Search