Explore these ideas and more!

Cacina kuhinja: Przeni oslic

Cacina kuhinja: Przeni oslic

Често се случува да купиме повеќе леб и тој да ни остане. Ако ви останал повеќе леб од претходните денови, немојте да го фрлате. Има повеќе начини да го искористите. Со оглед дека ниту една храна не треба да се фрли, Катерина ни дава едноставен, брз и лесен рецепт за да го искористиме вишокот леб и да направиме вкусни ќофтиња од тиквички и бајат леб.

Ќофтиња од тиквички и бајат леб

Често се случува да купиме повеќе леб и тој да ни остане. Ако ви останал повеќе леб од претходните денови, немојте да го фрлате. Има повеќе начини да го искористите. Со оглед дека ниту една храна не треба да се фрли, Катерина ни дава едноставен, брз и лесен рецепт за да го искористиме вишокот леб и да направиме вкусни ќофтиња од тиквички и бајат леб.

My mum's potato soup is sure to warm the insides, and it's pretty easy to make.

Krompir juha - Croatian potato soup

пилешки прсти

Похувани пилешки прсти со сусам и ленено семе

Cum sa faci sos de usturoi - e-Acasa.

Musaka bez mesa

Musaka bez mesa

Serbian Food, Vegetarian, Kitchen, Tables

Salama od kajsija i pistaća

Salama od kajsija i pistaća

Sastojci za bukovaču Oca Gavrila na vodi:  300 g bukovače, 4 krompira, 4 šargarepe, 3-4 sveže paprike, sveže mleveni paradajz (ili paradajz pire), so, začini po želji.

bukovaca oca gavrila na vodi recept

Cacina kuhinja: Riblji ustipci

Cacina kuhinja: Riblji ustipci

Cacina kuhinja: Przeni fileti soma

Cacina kuhinja: Przeni fileti soma

Pinterest
Search