Explore Healthy Tips, Healthy Foods and more!

Explore related topics

5 Signs You May Be Gluten Intolerant

5 Signs You May Be Gluten Intolerant

Gluten is a protein that is found in wheat, rye, and barley. For some people digesting this protein is no problem at all, while some are Gluten intolerant.

Ceviz, besin değeri oldukça yüksek bir meyvedir. İyi bir omega-3 kaynağı olan ceviz kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Bilimsel araştırmalarla saptanan kan kolesterolünü düşürücü etkisi ise damar sağlığının korunması açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda beynin besini olarak da adlandırılan ceviz manganez ve bakırdan, aynı zamanda B vitaminlerinden ve liften zengindir.   Sen de bugün ara öğün olarak bir avuç ceviz tüketebilirsin   1 adet ceviz (4gram) 26 kaloridir.

Ceviz, besin değeri oldukça yüksek bir meyvedir. İyi bir omega-3 kaynağı olan ceviz kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Bilimsel araştırmalarla saptanan kan kolesterolünü düşürücü etkisi ise damar sağlığının korunması açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda beynin besini olarak da adlandırılan ceviz manganez ve bakırdan, aynı zamanda B vitaminlerinden ve liften zengindir. Sen de bugün ara öğün olarak bir avuç ceviz tüketebilirsin 1 adet ceviz (4gram) 26 kaloridir.

Zeytinin içerisinde yüksek miktarda bulunan E vitamini hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ayrıca antioksidan kapasitesi yüksektir. Ancak içeriğindeki tuz miktarı sebebiyle sahurda çok fazla tüketmemeye dikkat etmelisin. Sahurda zeytin tüketmek yerine 4-5 adet ceviz veya 8-10 adet badem tüketmeyi deneyebilirsin   1 adet zeytin 11 kaloridir.

Zeytinin içerisinde yüksek miktarda bulunan E vitamini hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ayrıca antioksidan kapasitesi yüksektir. Ancak içeriğindeki tuz miktarı sebebiyle sahurda çok fazla tüketmemeye dikkat etmelisin. Sahurda zeytin tüketmek yerine 4-5 adet ceviz veya 8-10 adet badem tüketmeyi deneyebilirsin 1 adet zeytin 11 kaloridir.

Bu akşamki meyve tercihini incirden yana kullanmaya ne dersin?  İncir, yüksek oranda posa içeren bir meyvedir. Yüksek lif oranı sayesinde kabızlığı önler. Bunların yanı sıra B1, B2 vitaminleri ile folik asit kaynağı olarak da zengin bir kaynaktır. Ayrıca yüksek miktarda kalsiyum içerir.   1 adet incir (65gram) 42 kaloridir.

Bu akşamki meyve tercihini incirden yana kullanmaya ne dersin? İncir, yüksek oranda posa içeren bir meyvedir. Yüksek lif oranı sayesinde kabızlığı önler. Bunların yanı sıra B1, B2 vitaminleri ile folik asit kaynağı olarak da zengin bir kaynaktır. Ayrıca yüksek miktarda kalsiyum içerir. 1 adet incir (65gram) 42 kaloridir.

Kışın vazgeçilmezi kestane; tok tutma özelliğinin yanı sıra, böbrekler, sinir sistemi ve kas dokusu için yararlıdır.

Kışın vazgeçilmezi kestane; tok tutma özelliğinin yanı sıra, böbrekler, sinir sistemi ve kas dokusu için yararlıdır.

İşte bıldırcın yumurtası tüketmen için bilmen gereken birkaç fayda :) Öğrenmek için tıkla; http://on.fb.me/L4T3KD

İşte bıldırcın yumurtası tüketmen için bilmen gereken birkaç fayda :) Öğrenmek için tıkla; http://on.fb.me/L4T3KD

1 porsiyon kabak sadece 29 kaloridir :)

1 porsiyon kabak sadece 29 kaloridir :)

Sevilen yaz meyvelerinden şeftali yüksek miktarda lif içerir. Aynı zamanda Ramazan Ayı'nda, iftardan sonra ara öğünlerinde tercih edebileceğin iyi bir alternatiftir. İçeriğindeki A ve C vitamini sayesinde antioksidan kapasitesi yüksek bir meyvedir.  Yazın serinlemek ve sıvı tüketimini artırmak için şeftalili çay yapabilirsin. 1 adet şeftali=49 kcal

Sevilen yaz meyvelerinden şeftali yüksek miktarda lif içerir. Aynı zamanda Ramazan Ayı'nda, iftardan sonra ara öğünlerinde tercih edebileceğin iyi bir alternatiftir. İçeriğindeki A ve C vitamini sayesinde antioksidan kapasitesi yüksek bir meyvedir. Yazın serinlemek ve sıvı tüketimini artırmak için şeftalili çay yapabilirsin. 1 adet şeftali=49 kcal

Pinterest
Search