Explore these ideas and much more!

Na svetovnem rokometnem prvenstvu v ruskem Jekaterinburgu za kadetsko reprezentanco Slovenije uspešno igra v Rokometnem klubu Arcont iz Gornje Radgone izšolan rokometaš Jure Kocbek doma iz Rodmošcev v Občini Gornja Radgona. Slovenska reprezentanca je doslej v skupini »D« odigrala štiri tekme in vse zmagala, Kocbek zdaj član ormoškega Jeruzalema je dosegel po en zadetek proti reprezentancam Tunizije, Argentine in Japonske. V četrti tekmi je bila sinoči Slovenja boljša od Japonske s 37:23.

V Plznu na Češkem so na mednarodnem turnirju v badmintonu za mlade igralce bili uspešni člani Badmintonskega kluba Mladost iz Lendave. Med 17 letnicami je prvo mesto zasedla Maša Doler ,v igri dvojic v starostni kategoriji U – 15 pa sta Tameron Hranilović in Anel Hac Győrkőš zasedla peto mesto.

Na državnem prvenstvu osnovnih šol v judu so v Kopru nastopili tudi člani pomurskih judo klubov. Dobili smo rezultate iz dveh klubov. Med soboškimi judoisti je postal državni prvak Jan Lukač v kategoriji do 55 kg med člani Judo kluba Lendava pa je osvojil naslov državnega podprvaka v kategoriji do 50 kg Gašper Zadravec.

Na mednarodnem turnirju rokoborcev  na Hrvaškem se je Denis Kočar uvrstil na drugo mesto.

Na mednarodnem turnirju rokoborcev na Hrvaškem se je Denis Kočar uvrstil na drugo mesto.

V prvi avstrijski odbojkarski ligi je Posojilnica Dob premagala Amstetten s 3:0.Uroš Pavlović prispeval točko.

V 11.kolu SŽN lige U–17 je bil derbi med Teleingom in Ptujem 3:3. Najboljša strelka lige je Sara Makovec.

Na državnem prvenstvu modelarjev, se je med pomurski modelarji najbolje odrezal Jernej Jurhar iz Bodonec.

V Puconcih je Judo klub Klima Tratnjek Beltinci pripravil državno prvenstvo v judu za starostni kategoriji U – 10 in U – 12. Med 264.judoisti iz 26 klubov so deset zlatih medalj zbrali tudi pomurski judoisti. Med 10 letniki so postali državni prvaki: Gabrijel Lipič in Alen Tirović iz Beltinec in Teo Puhan ter Rok Hull iz Murske Sobote. Med 12 letniki pa so postali državni prvaki: David Lang iz Murske Sobote in Samo Jaklin iz Lendave.

S slovensko moško odbojkarsko reprezentanco je na evropsko prvenstvo v odbojki v bolgarsko Varno odpotoval tudi Uroš Pavlovič iz Murske Sobote, ki bo v novi sezoni nastopal za avstrijskega podprvaka Posojilnico Dob. Na evropskem prvenstvu se bo slovenska reprezentanca v predtekmovalni skupini »C« danes pomerila z Belorusijo nato pa v prihodnjih dneh še z Belgijo in Poljsko. V nadaljnje tekmovanje se bodo uvrstile tri najboljše ekipe iz predtekmovalne skupine.

1950, Born on this day, Stevie Wonder, singer, songwriter and multi-instrumentalist. A child prodigy who developed into one of the most creative musical figures of the late 20th century. Wonder who has been blind from shortly after birth, signed with Motown's Tamla label at the age of eleven and continues to perform and record for Motown to this day. Wonder has scored over 40 other US & UK Top 40 singles.

He was one of the most popular British recording artists in the and had several chart-topping songs both in the US and the UK.