Explore Instagram and more!

Tam fıstıkla yapılmış kalp şeklinde çikolatalar Çikolata❤️fıstık❤️kitap❤️kahve❤️ Instagram adresim Aynilezzet

Tam fıstıkla yapılmış kalp şeklinde çikolatalar Çikolata❤️fıstık❤️kitap❤️kahve❤️ Instagram adresim Aynilezzet

Christopher Elbow Chocolates-Haley likes Passionfruit Caramel, Venezuelan Dar Chocolate and Strawberry Balsalmic. I like Clover Honey too.:

Christopher Elbow Chocolates-Haley likes Passionfruit Caramel, Venezuelan Dar Chocolate and Strawberry Balsalmic. I like Clover Honey too.

deconstructed and simply delicious #cake

lovely and simple cake decoration design for a birthday , alternative wedding or special celebration cake easy to do and can be used on any cake of your favourite recipe in summer Chocolate vertical birthday cake with raspberry mascarpone frosting

Bol Soslu Islak Kek Tarifi

Bol Soslu Islak Kek Tarifi

Sündüs Hanım'dan mükemmel bir tarif Gerçekten buZluktan çıkandan daha güzel oluyormuş. Ve buzlukta yeri olmayanlar buyrun tarife fakat önce bir beğenelim ☺ Kendisine çok teşekkür ederiz Taze yaprağı her zaman yaptigimiz gibi sariyoruz. Çok sikistirmadan siselere diziyoruz. Büyüklere bir çay bardağı küçükler yarım çay bardağı su koyup ağızları kapatıp düdüklü tencereye ağızları yukarı gelecek şekilde…

Sarma Ve Dolmalar

Planetary Chocolates

Creative Chocolate Ideas from Japan

White pyramides

All that's needed to turn these elegant white-chocolate zabaglione pyramid truffles into a wedding-worthy dessert is a whimsical topper of edible gold leaf on each one; display them together on a tall cake stand for a dramatic presentation.

Pinterest
Search